Pro malé a střední podniky je však obtížnější přežít. Spotřebitelé jsou chytřejší. Mnoho lidí získává speciální zařízení pro stanovení množství dusičnanů v ovoci a hodnotí kvalitu zemědělského produktu nejen podle jeho vzhledu.
Ekologické zemědělství je hlavním a ve skutečnosti jediným jistým způsobem, jak může farma zvítězit v konkurenci velkých podniků, které lákají kupce za nízké ceny, ale kvůli tomu obětují ekologickou čistotu produktu.
V naší době neexistuje žádná panenská úrodné půda. A složení půdy dlouho používaných pozemků se v důsledku lidské zemědělské činnosti výrazně změnilo. Kyselost půdy je v mnoha oblastech nad normální a tento problém je třeba řešit.
Ošetření půdy herbicidy vám umožní rychle se vyrovnat s plevelem, ale ohrožuje jak prospěšné plodiny, tak lidské zdraví. A organická hnojiva (jako je hnůj nebo kompost) obsahují semena plevelů, což s nimi vytváří začarovaný kruh nekonečného boje. Navíc v současné době hnůj obsahuje také antibiotika - to znamená, že jeho zavedením do půdy vytváříme prostředí, ve kterém se bakterie užitečné pro tvorbu úrodné půdy nemohou normálně vyvíjet.
Přírodní zemědělství ve starověku bylo založeno na využití principu střídání plodin. Dnes tato metoda není vůbec nákladově efektivní. Technologie používání zeleného hnoje je účinnější. Problém to však úplně nevyřeší. Ale v kombinaci s jinou alternativou k hnojení - půdními pomocnými látkami - může zelené hnojení poskytnout vynikající a hlavně rychlý účinek. To je odpověď na otázku, jaká hnojiva musíte zvolit pro bezpečnou a efektivní kultivaci půdy.
Hlavním faktorem úrodnosti půdy je procento huminových kyselin v ní.
Huminové kyseliny jsou produkty konečné fáze rozkladu živočišných a rostlinných organismů. Jsou to ty, které jsou asimilovány rostlinami jako celkem, zatímco běžná minerální nebo organická hnojiva jsou méně než poloviční, zatímco minerální hnojiva vedou k tvorbě dusičnanů v plodech, které jsou škodlivé pro lidské zdraví.
Kde však získat tyto huminové kyseliny v množství dostatečném pro úplné oživení úrodnosti půdy?
Jejich zdrojem je leonardit, organické usazeniny staré miliony let. Po tak dlouhou dobu probíhají v organických zbytcích rostlin a živočichů složité chemické procesy, jejichž výsledkem je vytvoření vrstvy podobné měkkému hnědému uhlí, ale liší se od ní ve vyšším oxidačním stavu.
Leonardit se používá k výrobě kondicionéru Reasil Soil Conditioner.
Složení půdy, když se do ní zavádí půdní kondicionér, a to i v malém množství, se velmi nápadně mění.
Pozemek je nejen obohacen potřebnými mikroelementy, ale také se stává drobivější, „dýchá“, lépe zadržuje vlhkost.
Potřeba konvenčních minerálních a organických hnojiv je snížena na minimum nebo zcela zmizí. A sklizeň se stává bohatší, chutnější a bezpečnější pro zdraví. Vaši spotřebitelé určitě ocení vaši volbu pro ekologické zemědělství.